SZKOLENIE CVI: Mózgowe uszkodzenia widzenia i trudności wzrokowe uwarunkowane nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego w fizjoterapii i rehabilitacji wzroku.
PROWĄDZĄCE SZKOLENIE :
BEATA WASICKA oraz AGATA HOŁUBOWICZ
DLA KOGO?
Fizjoterapeuci, nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, logopedzi, lekarze, studenci, terapeuci widzenia
PROGRAM SZKOLENIA
1. Rozwój widzenia na podłożu rozwoju motorycznego od urodzenia do 2 r.ż.
2. Podstawy prawidłowego widzenia, w tym twój rozwój widzenia w pierwszym roku życia.
3. Rozwój ruchowy, stabilizacja centralna, rozwój kontroli posturalnej.
4. Zachowania dziecka wskazujące na problemy ze wzrokiem, które powinny zwrócić uwagę opiekunów.
5. W jaki sposób uszkodzenie wzroku wpływa na poszczególne obszary rozwoju.
6. Warunki konieczne do prawidłowego widzenia -podstawy fizjologii widzenia.
7. Trudności wzrokowe dzieci z zaburzoną stabilizacją centralną – co widzi fizjoterapeuta i kiedy wysyła do terapeuty wzroku.
8. CVI -symptomy, metody i techniki wsparcia.
9. Funkcjonalna diagnoza widzenia.
10. Wspomaganie rozwoju i rehabilitacji dziecka z CVI i uszkodzeniem dróg wzrokowych- podstawowe techniki wspomagające rozwój i rehabilitację dziecka słabowidzącego. Podczas szkolenia będą prezentowane filmy przedstawiające DIAGNOZĘ I TERAPIĘ. Następnym krokiem będzie ANALIZA I ROZUMOWANIE KLINICZNE .Kluczem kursu będą WARSZTATY praktyczne z użyciem symulatorów słabowzroczności.
14 H (2 dni szkolenia)
29 – 30. 03. 2025
CENA 1290 ZŁ
CERTYFIKAT
SOB 9-17 / NIEDZ 8 – 14
MATERIAŁY I DUŻA DAWKA WIEDZY
ZAPISZ SIĘ
e-mail: mm.bobath@wp.pl
telefon: 693-818-869
PŁATNOŚĆ
Bank Pekao 40 1240 6579 1111 0011 1968 1991
Zaliczkę w kwocie 200 zł należy zapłacić w ciągu 5 dni od zapisu na szkolenie. Pozostałą kwotę 1090 zł należy wpłacić do dnia 5 MARCA 2025 r. W przypadku rezygnacji, zaliczka nie jest zwracana. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, jeśli nie zbierze się grupa – minimum 10 osób.
INSTRUKTORZY
BEATA WASICKA
INSTRUKTOR KONCEPCJI NDT BOBATH, INSTRUKTOR ZOGA
mgr fizjoterapii, absolwentka kierunku fizjoterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Wykładowca akademicki, koordynator i założyciel Centrum Dziecka-Wczesna Interwencja Pediatryczna.
Uczestniczyła w wielu szkoleniach zakresu terapii neurorozwojowej i wczesnej diagnostyki zaburzeń rozwoju m in.:General Movements Assessment- metoda Prechtla, TIMP (Test of Infant Motor Performance) i innych oraz prowadziła wiele kursów doszkalających z tematyki fizjoterapii pediatrycznej. W 2019 roku ukończyła kurs NDT Bobath Basic po którym otrzymała uprawnienia nauczyciela koncepcji NDT Bobath. Współzałożyciel metody FIZJOWIDZENIE jako nowatorskie spojrzenie współpracy interdyscyplinarnej w terapiii z dzieckiem z CVI.
AGATA HOŁUBOWICZ
INSTRUKTOR ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ
mgr. pedagogiki specjalnej – oligoferenopedagog, tyflopedagog, rehabilitant wzroku dzieci słabowidzących
Nauczyciel dyplomowany z 23letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością – w tym niepełnosprawnością wzroku na różnych poziomach edukacji od wczesnego wspomagania rozwoju po gimnazjum. Pracowała m.in. w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Sobieszewie oraz w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdańsku jako rehabilitant wzroku diagnozujący i wspomagający możliwości wzrokowe dzieci słabowidzących oraz dzieci z problemami neurologicznymi i korowymi zaburzeniami widzenia. Obecnie pracuje jako nauczyciel Przedszkola Specjalnego dla Dzieci z MPD oraz rehabilitant wzroku w Centrum Dziecka – Wczesna Interwencja Pediatryczna. Pionierka terapii wspólnej zwaną FIZJO-WIDZENIEM. Trener programu INSITE-WZROK.